Bitcoinowe szaleństwo

Kryptowaluty są coraz popularniejszą formą inwestycji, a pandemia dodatkowo przyczyniła się do wzrostu ich wartości. Wśród wirtualnej waluty szczególnie wyróżnia się bitcoin. Aktualnie przekroczył wartość 120 tysięcy złotych za sztukę, a jego szybka tendencja wzrostowa sugeruje, że ta kwota wciąż będzie się zwiększać.

Prognozy Bitcoina na 2021 rok

[b]Dan Morehead[/b] jest założycielem firmy, której głównym zadaniem jest monitorowanie oraz inwestowanie w [b]rynek wirtualnych walut[/b]. Zdaniem prezesa [b]Pantera Capital[/b], [b]Bitcoin[/b] do końca sierpnia 2021 roku może przekroczyć próg [b]350 tysięcy złotych za sztukę (115 tysięcy dolarów)[/b]. Część specjalistów zajmujących się analizą rynku kryptowalut nie zgadza się z Danem Morehead i wskazuje bardziej pesymistyczne założenia, które wciąż nie są takie złe. W ich opinii kwota 350 tysięcy złotych za pojedynczego Bitcoina zostanie przekroczona dopiero z końcem 2021 roku.

Jaka przyszłość czeka Bitcoina?

Chociaż BTC jest najpopularniejszą wirtualną walutą, która nieustannie zyskuje na wartości to warto pamiętać, że [b]rynek kryptowalut jest wyjątkowo niestabilny, a mimo to pozostaje niezwykle opłacalny. Trzeba jednak zachować ostrożność i regularnie analizować bieżącą sytuację. Najświeższe prognozy prezentują, że wartość Bitcoina w przeciągu najbliższych 5 lat może przekroczyć nawet barierę 3.5 miliona złotych (1 milion dolarów)! Dlatego też warto zainteresować się rynkiem kryptowalut i trzymać rękę na pulsie oraz zadbać o bezpieczeństwo swojej wirtualnej waluty w cyfrowym portfelu. Stosunkowo niewielka inwestycja może na przestrzeni kilku lat przynieść niesamowite zyski!

Czego nauczy Cię prowadzenie biznesu?